Škoda Yeti prošla modernizací. Nyní má dvě tváře.

Městská verze Yetiho

Městská verze Yetiho

A je to tu. Další nový model domácí Škodovky. Četl jsem názory, že se ztratila jedinečná kulatá světla z přední masky a že je to špatně. Yeti byl podle mě vždy nejlepší model domácí značky a po faceliftu se mi líbí ještě mnohem víc. A lepší je dle mě městská verze, stejně Yeti není terenní vůz, tak proč ho z něj dělat. 🙂 Jak je modernizovaný Superb a nový Rapid hnusný, Octavie a Citigo drahý, tak Yeti se mi líbí moc a cenovka taky není špatná. Nyní k samotnému vozu.

Městská verze Yetiho

Městská verze Yetiho

Vůz má po modernizaci dvě tváře. Městskou a terénní. Nový design dává přednost horizontálním liniím, který zdůrazňují mimo jiné podélně orientované mlhovky nebo pásy LED pro denní svícení v hlavních světlech. Maska chladiče a tvar kapoty, nesoucí nové logo, také respektují aktuální designový směr Škody. Záď nese (jako nyní kromě Fabie všechny Škodovky) trojúhelníkové prolisy na pátých dveřích, koncová světla budou nově svítit do světa zahranaceným céčkem ze světelných diod.

Terénní verze Yetiho

Terénní verze Yetiho

Provedení do města má lakovanou celou karoserii, terenní provedení má spodky plastové a to autu dodává „drsnější“ vzhled. 🙂 Jsou čtyři nové barvy a „náhodu“ taky čtyři nové kola. Interiér je skoro stejný, akorát volant je nový. Yeti jako vůbec první Škodovka dostal zadní parkovací kameru, což je velice úžitečný pomocník. Dále jsou v příplatkové výbavě dva nové prvky – automatické parkování a bezklíčový vstup Kessy.

Terénní verze Yetiho

Terénní verze Yetiho

Nabídka motorů zůstává zachována, sahá od 1.2 TSI a 1.6 TDI o výkonu 77 kW až k 2.0 TDI se 125 kW. Tato vrcholná motorizace je nově dostupná v kombinaci pohonu všech kol a převodovky DSG. Novinkou je možnost připlatit si DSG pro motor 1.6 TDI.Varianty s pohonem všech kol dostanou novou mezinápravovou spojku Haldex 5. generace, která debutovala letos na jaře ve Volkswagenu Golf. Oficiálně se Yeti představí v zaří ve Frankfurtu.

skye00_520a5d98b498c

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s